Vajadused ja võimalused

Liikmeannetus

Kogudus elab põhiliselt inimeste annetustest – liikmeannetustest, korjandustest kirikus, vaimulike talituste puhul tehtavatest annetustest ja muudest sooja südamega antud rahalistest sihtotstarbelistest annetustest või pakutud tasuta abist. Kui kogudusel on raha, siis saab maksta vaimulikule ja töötegijatele palka, tasuda elektri, kütte jm kommunaalteenuste eest, remontida ja hankida koguduseeluks vajalikke asju jne. Liikmeannetuse tasumisega väljendab koguduse liige, et ta hindab tööd, mida kirik ja kogudus ühiskonnas ja kogukonnas teeb ning toetab omalt poolt koguduse igapäevast tegevust. Ühtlasi on liikmeannetuse tasumine üks oluline kriteerium, mis annab nõukogu valimistel hääleõiguse ja ka õiguse ise kandideerida.

Koguduse liikmeannetuse suuruseks on soovitavalt 1% inimese aasta sissetulekutest. Liikmeannetust võib teha kord aastas ühekordse annetusena või jagada see summa kuudele või kvartalitele. Annetust saab teha koguduse kantseleis või kirikus sularahas või pangaülekandega koguduse pangaarvele. Püsimaksekorralduse lepingut saab teha pangakontoris või internetis.

Kui ülekanne teha oma pangakontolt, siis piisab selgitusse märkida „liikmeannetus”. Kui tehakse ülekanne kellegi teise eest (nt pereisa maksab ka abikaasa liikmeannetuse), siis märgitakse selgitusse ka nimi või nimed, kelle eest annetus on tehtud. Soovtav on märkida nime juurde ka isikukood – see on märgiks, et raamatupidaja saadaks annetuse info järgmise aasta alguses maksuametile ja see lisatakse eeltäidetud maksudeklaratsiooni.

 

Soe kirik

Kuusalu kiriku oli Eestimaal esimene maakirik (kirik maa-asula), kuhu ehitati 1957. aastal keskküte.  Altariruumi lõunaküljele kaevatud keldris töötav aurukatel andis esimest korda radiaatoritesse sooja küünlapäeval 1958. Praegu on kiriku käärkambris kaks gaasiga töötavat katelt ja kirik saab soojaks põrandaküttega. Vajadusel saab orelirõdu all olevat ruumi lisaks soojendada ka elektrikiirguritega.

Põrandaküte tagab kirikus stabiilse sooja ja kliima, kuid tähendab ka seda, et katlad peavad ööpäevaringselt töötama. Novembris oli kirikus vähemalt 12 kraadi sooja. Kontsertide jaoks on vaja temperatuuri tõsta ja kütta rohkem. Piltlikult öeldes tähendab sooja kirikuga jumalateenistus, talitus või kontsert kogudusele kulutusi umbes 100 euro eest.

Sooja kiriku ehk talvise kütmise toetuseks saab teha annetuse koguduse pangaarvele, selgitusse märkida „soe kirik“.

 

Oreli remont

Kuusalu kiriku oreli viimatine kapitaalne hooldus ja remont oli üle 10 aasta tagasi. Tolmuste siseremontidega, mil orelit kinni ei kaetud, on orelisse ladestunud palju ehitustolmu, mis kahjustab vilestikku. Orelile on käesoleval aastalgi tehtud mitu korda hädalisi parandusi, kuid üsna pea jääb jälle mõni vile hüüdma. Vaja on vilestik ja kõik muud mehhanismid lahti võtta ja tolmust puhastada, tihendada tuulepõhjasid, korrastada ja reguleerida mängumehhanismi ning ühtlustada intonatsiooni ja häälestust.

Tööde maksumuseks on arvestatud u 8000 eurot. Mitme sihtotstarbelise korjandusega on juba laekunud 10 % vajalikust summast. Plaan on jõuluteenistustel ja kontsertidel koguda annetusi oreli heaks. Väga oodatud on orelimuusika austajate ja heldete annetajate toetus, olgu nad siis eraisikud, firmad või organisatsioonid. Annetust saab teha koguduse pangaarvele, selgitusse märkida ”orel”. Sularahaannetuseks on kirikus eraldi korjanduskarp.

Kogume aasta lõpuks oreli remondiks vajaliku summa ja paneme oreli kevadeks taas kenasti hüüdma!

 

Muud huvi ja toetust ootavad tööd

Kiriku katuse restaureerimine (katusekonstruktioonide remont ja uue kivikatuse panemine)

Pastoraadi taastamise ja kasutamise arendamise jätkamine

Ristimiskivi taastamine

Põrandavaip kiriku vahekäiku (peauksest altarini, 25 m)